Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest bezinwazyjną, nieoperacyjną metodą  usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Zabieg może być stosowany jako alternatywa  dla liposukcji w celu wymodelowania sylwetki, której nie możemy zredukować na pomocą ćwiczeń czy diety. Podczas zabiegu specjalny roztwór wstrzykiwany jest w newralgiczne partie ciała, skutecznie rozpuszcza komórki tłuszczowe. Najlepsze efekty zaobserwować można u osób szczupłych, które zmagają się z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej.
 

Wskazania do wykonania zabiegu:

Podczas zabiegu  wstrzykuje się cienką igłą w wybrane partie ciała dwie substancję  – fosfatydylocholinę oraz deoksycholat. Zachodzi proces lipodestrukcji, w trakcie którego preparat rozpuszcza komórki tłuszczowe, są one zastępowane tkanką włóknistą, następnie skóra obkurcza się w obszarze ostrzykniętego miejsca. Zbędny tłuszcz transportowany jest do wątroby i w zachodzących procesach metabolicznych usuwany z organizmu.
Miejsca poddawane zabiegowi bezpośrednio po nim są zaczerwienione oraz opuchnięte. Możliwe jest także wystąpienie siniaków, jednak znikają one po ok. 2 tygodniach.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Częstotliwość zabiegów:

Zabieg trwa od 30 do 50 minut. Ilość zabiegów koniecznych do wykonania jest uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej znajdującej się w miejscu, z którego chcemy ją usunąć. Dla uzyskania zadowalającego rezultatu najczęściej potrzebne są 3 lub 4 zabiegi, które należy przeprowadzić w ok. 4 – tygodniowych odstępach. Cena uzależniona jest od obszaru, gdzie będą wykonywane ostrzyknięcia:

facebook