Zapisy online

Oczyszczanie cery + peeling kawitacyjny

Oczyszczanie cery polega na manualnym oczyszczeniu cery z zaskórników, prosaków.

Zaskórniki to drobne czopy rogowo - łojowe zalegające w przewodach gruczołów łojowych. Powierzchnia zaskórników jest zwykle ciemna na skutek utleniania się keratyny. Zaskórniki mogą być otwarte i zamknięte. Zaskórniki występują zwykle w miejscach objętych łojotokiem. Zdarzają się również zaskórniki suche (zwykle tkwiące w przewodach gruczołów łojowych od dłuższego już czasu). Wiele osób zgłasza się do gabinetu kosmetycznego na oczyszczenie cery nie tylko z zaskórników, ale także z prosaków.

Prosaki to maleńkie, białawe twory, wielkości ziarnka maku lub prosa, umiejscawiają się tuż pod naskórkiem. Są to zwykle torbiele gruczołu potowego lub łojowego. Torbiel taka powstaje najczęściej na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego. Prosak jest twardy (wygląda jak malutka biała kuleczka). Najczęściej występuje na twarzy (policzki, czoło, powieki), czasami może pojawić się na narządach płciowych lub na powierzchni blizn.

Kaszaki - wyglądają podobnie jak prosaki (często te dwa pojęcia są mylone). Występują one w postaci pojedynczych lub mnogich, okrągłych, twardych torbieli (mogą mieć wielkość od ziarna grochu do gołębiego jaja) najczęściej w obrębie mieszków włosowych lub gruczołu łojowego. Kaszaki są pokryte skórą i nie wykazują cech zapalnych, na szczycie kaszaka może być widoczny rogowy czop. Kaszaki umiejscawiają się na owłosionej skórze głowy, na twarzy, na karku, za uszami, na tułowiu, w okolicy narządów płciowych. Leczenie powinien przeprowadzić chirurg, gdyż kaszak należy usunąć wraz z jego torebką.

Dla Pełnego efektu pielęgnacyjnego po oczyszczaniu manualnym można zastosować peeling kawitacyjny.

Peeling kawitacyjny znajduje swoje zastosowania w głębokim oczyszczaniem skóry. Jest metodą za pomocą, której możemy pozbyć się, w sposób bezpieczny martwych komórek naskórka. Dzięki urządzeniu, które wytwarza fale ultradźwiękowe podczas zabiegu wytworzone na powierzchni skóry pęcherzyki wypełnione gazem, przy zastosowaniu drgań pękają  co skutkuje pozbyciem się martwych komórek skóry oraz odsłonięciem młodszej warstwy, która jest wolna od nadmiaru łoju, bakterii bądź substancji toksycznych. Jest to zabieg zupełnie bezbolesny oraz bezpieczny. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla skóry wrażliwej, cienkiej oraz skłonnej do występowania podrażnień, z rozszerzonymi naczynkami. Może być także stosowany dla oczyszczenia skóry trądzikowej, która wykazuje tendencję do przetłuszczania się.

Za pomocą tej metody możemy uzyskać:

Wskazania :

Przeciwwskazania do zabiegu:

 

facebook