Zapisy online

Epilacja laserowa Xlase Plus

Trwała depilacja laserowa
Depilacja przy zastosowaniu Platformy laserowej XLase Plus to najbardziej nowoczesna, bezbolesna metoda usuwania włosów z powierzchni całego ciała. Laser oddziałuje na pigment zawarty we włosach, jego ciepło powoduje uszkodzenie mieszka włosowego i brodawki włosa. Włos jest niszczony. Warto zapamiętać, że nie wszystkie włosy na ciele rosną w tym samym tempie: wyróżnia się trzy fazy wzrostu włosa (anagen, katagen, telogen). Ponieważ wiązka lasera działa jedynie na włos, który znajduje się w fazie anagenu - pozostałe są poza zasięgiem urządzenia, w związku z tym zabieg depilacji należy powtórzyć min 8 razy w 8-10-tygodniowych odstępach czasu. W urządzeniu zastosowano przełomową technologię Motion Speed, która polega na możliwości wykonywania ciągłego ruchu bez przerywania oraz bez obawy przegrzania tkanki skórnej. Rozwiązanie to pozwala skrócić długość zabiegu nawet o 60-70%. Zabieg przeprowadzany jest w sposób niezwykle komfortowy, sprawny dla klienta.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zabiegu depilacji laserowej przeczytaj najczęściej zadawane pytania:

Jak światło lasera działa na włosy?

Energia laserowa przekształcona jest w energię cieplną usuwając niechciane włosy, bez obawy uszkodzenia skóry. Odbywa się to na zasadzie zjawiska fototermolizy selektywnej czyli termicznego i nieodwracalnego uszkodzenia mieszka włosowego. Wiązkę lasera odbierają tzw. chromofory (przy epilacji jest to melanina, czyli barwnik skóry). Melanina zawarta we włosie pochłania światło, temperatura we włosie podnosi się do ok. 70 stopni Celsjusza, następuje spalenie włosa- ciepło uszkadza mieszek włosowy i brodawkę włosa. Włos jest niszczony. Wiązka laserowa działa na górną warstwę skóry i nie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. 

Jakie włosy najlepiej reagują na laseroterapię?

Na laseroterapię najlepiej reagują włosy z duża ilością melaniny, czyli barwnika, który znajduje się w łodydze włosa. W głowicy diodowej Xlase Plus zastosowano technologię, która umożliwia usuwanie wszystkich kolorów włosów niezależnie od koloru skóry, z wyjątkiem włosów pozbawionych melaniny czyli siwych i białych.

Jakie są efekty depilacji laserowej?

Wiązka lasera pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia na ciele. Należy jednak pamiętać o bardzo istotnych czynnikach wpływających na efektywność zabiegu. Niezwykle ważne jest zachowanie regularnej częstotliwości wizyt w podczas całej serii zabiegów depilacji laserowej. Laser skutecznie usuwa jedynie te włosy, które znajdują się w pierwszej fazie wzrostu – anagen. W danym momencie około 30% włosów na naszej skórze jest w pierwszej fazie wzrostu włosa. Dlatego około 30% mieszków włosowych zostanie trwale uszkodzonych podczas jednego zabiegu – powodując utratę włosów.

Ile zabiegów należy wykonać, by pozbyć się włosów?

To zależy od wielu uwarunkowań, może zdarzyć się, że zupełnie wystarczająca będzie seria kilku zabiegów (minimum 8) na dany obszar w odstępach 8-10 tygodniowych, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Bardzo istotnym czynnikiem jest zachowanie zalecanych, optymalnych przerw czasowych między zabiegami. Co daje największą efektywność depilacji.

Dlaczego zabiegi należy powtarzać i czy włosy znikną raz na zawsze?

Ponieważ nie wszystkie włosy na ciele rosną w tym samym tempie: wyróżnia się trzy fazy wzrostu włosa (anagen, katagen, telogen). Wiązka lasera działa jedynie na włos, który znajduje się w fazie anagenu - pozostałe są poza zasięgiem urządzenia, w związku z tym zabieg depilacji należy powtórzyć przynajmniej 8 razy w 8-10 tygodniowych odstępach czasu. Laserem można uzyskać trwałą redukcję owłosienia. Trwała redukcja dotyczy około 80-90% włosów zależnie od zawartości barwnika – melaniny. Jest to sprawa indywidualna. Ilość zabiegów zależy od barwy i grubości włosa, wcześniejszych metod ich usuwania oraz koloru skóry. Nieliczne włosy mogą odrastać w ciągu życia ponieważ organizm ludzki ma zdolność do regeneracji (wpływ na taki stan może mieć uaktywnienie uśpionych mieszków włosowych przy np. zmianach hormonalnych), ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy niewidoczne - delikatne i jaśniejsze. Zaleca się wtedy przeprowadzenie zabiegu przypominającego, który wystarczy, aby utrzymać efekt gładkiej skóry.

Co oznacza, jeśli po wykonanych zabiegach nie zauważam redukcji owłosienia?

Może to oznaczać obecność czynnika stymulującego pojawianie się nowych mieszków włosowych. Taka sytuacja ma miejsce przede wszystkim w przypadku zaburzeń hormonalnych. Wtedy należy niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty na konsultację. Osoby z nadmierną ilością testosteronu czy chorobami autoimmunologicznymi mogą na zabieg laserowego usuwania owłosienia reagować  słabiej.

Dlaczego włosy bezpośrednio przed zabiegiem powinny zostać zgolone?

Działanie lasera diodowego opiera się na zjawisku fototermolizy selektywnej następującej pod wpływem światła lasera. Istotne jest, aby cała energia lasera kumulowała się w mieszku włosowym, a nie na włosach, które wyrastają ponad powierzchnię skóry. Nieogolone włosy wyrastające ponad powierzchnię będą ulegały spaleniu, co może prowadzić do oparzeń naskórka. Poza tym taki zabieg będzie mniej skuteczny, ponieważ część energii emitowanej przez głowicę lasera rozproszy się na wyrastających ponad powierzchnię skóry włosach. Zasada działania lasera diodowego polega na trwałym, termicznym uszkodzeniu komórek odżywczych oraz macierzy włosa w mieszku włosowym za pomocą światła laserowego, uniemożliwia to ponowną regenerację włosa i jego odrastanie.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Najnowszy laser diodowy Xlase Plus zapewnia praktycznie bezbolesny zabieg. Użycie w aparaturze końcówki szafirowej o powierzchni 1 cm² umożliwia natychmiastowe chłodzenie przed, w trakcie i po zabiegu. Wspomniana końcówka z systemem chłodzenia kontaktowego pomaga chronić naskórek i utrzymuje niską temperaturę skóry w czasie zabiegu, podczas gdy jednolita wiązka światła laserowego umożliwia najbardziej efektywną redukcję mieszków włosowych.

Charakter odczuć w dużej mierze zależy od wrażliwości skóry, lokalizacji zabiegu, grubości włosów. W momencie uwolnienia impulsu lasera możliwe jest uczucie delikatnego ukłucia lub wyrywania włosków.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu w miejscach ujść włosów do skóry może pojawić się drobny obrzęk okołomieszkowy. To pożądana reakcja skóry, która świadczy o prawidłowo wykonanym zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wymaga rekonwalescencji i nie wyłącza z codziennej aktywności. Zaraz po zabiegu można powrócić do swoich obowiązków (pracy, szkoły).

Co dzieje się z włosami po zabiegu?

Uszkodzone podczas zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przemieszczają się w kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W taki przypadku, jeśli martwe włosy są wyjątkowo uciążliwe (mogą być szorstkie i sztywne), można je ogolić, jednak zwykle wypadają one  po około 2 tygodniach. Wówczas skóra robi się gładka i taka już pozostaje do momentu, w którym kolejne około 30% mieszków włosowych przejdą z fazy spoczynku – telogenu w fazę wzrostu. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są też odstępy między zabiegami. W przypadku większości miejsc, odrost pojawia się średnio 4-6 tygodni od poprzedniego zabiegu, w obrębie tułowia po ok. 6-8 tygodniach, na kończynach nawet do 10-12 tygodni.

Czy można depilować każdą część ciała, w tym głębokie bikini?

Możemy depilować praktycznie wszystkie części ciała (w tym głębokie bikini), w których wiązka lasera nie ma bezpośredniego kontaktu z błoną śluzową.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo i komfort klientów Instytutu Piękna Diamond  jest dla nas priorytetem. Dlatego zdecydowaliśmy, że zabiegi depilacji przeprowadzane będą urządzeniem medycznym Xlase Plus  włoskiej firmy Biotec®. Głowica diodowy Xlase Plus to najnowocześniejsze na świecie urządzenie do depilacji łączące technologie laserowe i kalibrowane światło pulsacyjne (CLP). Najnowsza technologia to niepodważalne bezpieczeństwo i gwarancja skuteczności. Platforma laserowa Xlase Plus posiada najwyższej klasy certyfikaty w kategorii aparatury medycznej ISO 9001 i ISO 13485.
Depilacja laserowa jest bezinwazyjną, najbardziej bezpieczną i skuteczną metodą depilacji na świecie.

Laser diodowy Xlase Plus stosowany w Instytucie Piękna Diamond zapewnia usunięcie owłosienia przy zastosowaniu nowatorskiej technologii diody wysokiej mocy. Dzięki temu zabieg jest szybki i nieinwazyjny, nie wymaga przerywania pracy. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w system chłodzący, który działa przed i po zabiegu. 

Bezwzględne przeciwwskazania przy depilacji laserowej:

Jak należy się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej:

facebook