Zapisy online

Terapia grzybicy paznokci

Rewolucyjna terapia grzybicy paznokci X-lase Plus

Grzybica paznokci jest najczęściej diagnozowanym schorzeniem dotykającym obszaru stóp. Kiedyś znana jako rzadka przypadłość, jednak najnowsze badania wskazują, że zapadalność na grzybicę paznokci systematycznie wzrasta. Paznokcie u stóp są bardziej podatne na działanie grzybów od paznokci u rąk. Szacuje się, że z tym problemem styka się ok. 2-3% populacji, a odsetek ten stale zwiększa się wraz z wiekiem. Co piąty Polak cierpi na grzybicę paznokci. Grzybica paznokci bywa bagatelizowana, ponieważ przez długi czas nie daje żadnych oznak i jest bezbolesna (do momentu, w którym nie dojdzie do ukruszenia płytki i tym samym zwiększenia wrażliwości skóry). Atakuje skórę i paznokcie, a nieleczona rozprzestrzenia się na kolejne palce, doprowadzając do zniekształcenia płytki, swędzenia i pieczenia.

Osoby dotknięte problemem grzybicy paznokci są zmuszone do unikania korzystania z publicznych pryszniców, wizyt na basenie, rezygnują z zakupu obuwia z odkrytymi palcami itd.
Dotychczas stosowane sposoby leczenia grzybicy paznokci to m.in. leczenie paliatywne, mechaniczne lub chemiczne oczyszczenia, systematyczne stosowanie środków przeciwgrzybiczych oraz różnorodne kombinacje tych sposobów.

Terapia  grzybicy paznokci za pomocą lasera Nd:YAG emitującego światło o długości fali 1064 nm jest stosunkowo nową metodą terapeutyczną, oferującą zaskakująco dobre efekty.

Eksperci z firmy Biotec Italia opracowali metodę terapii grzybicy paznokci przy użyciu platformy laserowej XLase Plus, ze specjalną głowicą Nd: YAG. Długi impuls lasera Nd: YAG znacząco wpływa na zmniejszenie zjawiska grzybicy paznokci oraz poprawia wygląd paznokci. Nd.-Yag Xlase Plus niszczy pod wpływem wysokiej temperatury strzępki grzybni, które są główną przyczyną rozwoju grzybicy. Pożądana średnia temperatura tkanki paznokcia z grzybicą napromieniowanej laserem wynosi około 43-51°C, przy czasie zabiegu co najmniej 2-3 minut. Takie parametry zapewniają odpowiednią dawkę terapeutyczną. Tolerancja dla wyższych temperatur jest możliwa po uprzednim użyciu kremu znieczulającego lub przy zwiększonym przepływie krwi. Odpowiednia energia laserowa może zniwelować nawet do 80-99% drobnoustrojów obecnych w zakażonym paznokciu. Ta dawka nie zabije kolonii grzybów natychmiast, jednak uszkodzi ich zdolność do reagowania lub przetrwania. Dzięki temu płytka paznokciowa odrasta zdrowa i silna.

Wyniki licznych badań klinicznych dotyczących terapii grzybicy paznokci za pomocą lasera Nd:YAG na zróżnicowanych grupach pacjentów: przy czterech sesjach zabiegów wykonanych w odstępie co tydzień, podczas badania kontrolnego po kilku miesiącach dały rezultaty bliskie 99% skuteczności działania wiązki lasera na kolonie grzybów umiejscowione w obrębie paznokci stóp.

Grzybica paznokci to infekcja dotycząca przede wszystkim dolnych kończyn, rozwijająca się w wilgotnym i słabo wentylowanym środowisku. Aby terapia grzybicy paznokci odniosła pożądane skutki, niezbędne jest poinformowanie pacjentów o tym, co powinni robić, aby terapia była skuteczna.

Zalecenia dla pacjentów:

Zabieg laserowej terapii grzybicy paznokci

Zabieg jest krótki i bezbolesny, pacjenci odczuwają jedynie ciepło na powierzchni poddanej działaniu urządzenia.  Najważniejsze, że infekcja usuwana jest bez ryzyka uszkodzenia paznokcia i skóry palca.

Zalecenia po zabiegu

Przeciwwskazaniami do zabiegu laserowego usuwania grzybicy paznokci są:

Zabieg laserowy umożliwia przeprowadzenie skutecznej terapii zwalczając grzybicę stóp. Zaleca się serię od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 dni. 

Cena laserowego usuwania grzybicy w przypadku jednego paznokcia:

50zł

Wycena indywidualna w przypadku większej ilości paznokci.

 

facebook