Zapisy online

Kriolipoliza - trwałe zamrażanie tkanki tłuszczowej

Najnowocześniejsza metoda trwałej redukcji tkanki tłuszczowej

Najnowsze odkrycie medycyny estetycznej - kriolipoliza z użyciem aparatury medycznej CoaxMed włoskiej firmy BIOTEC jest nieinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej, która wykorzystuje działanie niskiej temperatury na nasz organizm. Jeśli więc stosowane dotychczas restrykcyjne diety i intensywne ćwiczenia fizyczne nie dają oczekiwanego rezultatu, a na Twoim ciele są strefy, które najchętniej chciałabyś ukryć – mamy dla Ciebie rozwiązanie! Dzięki chłodzeniu uzyskujemy efekt lipolizy, czyli kontrolowanego uszkodzenia komórek tłuszczowych, które pod wpływem zimna zaczynają obumierać, a następnie są naturalnie wydalane z naszego organizmu. Bezpieczeństwo zabiegu zapewnia podwójna kontrola nad temperaturą oddziałującą na skórę, naczynia krwionośne, nerwy, itp. Oznacza to, że podczas zabiegu kriolipolizy niszczone są wyłącznie komórki tłuszczowe, a nie ingeruje się w inne tkanki, takie jak mięśnie, nerwy czy skóra. Uzyskany efekt możemy porównać do tego, jaki jesteśmy w stanie osiągnąć w procesie intensywnego odchudzania.

W urządzeniu zastosowano działanie zimna i podciśnienia, co bardzo korzystnie wpływa na efektywność zabiegów. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest dwie głowice, które są w stanie pracować jednocześnie.  Oznacza to, że w tym samym czasie możemy wykonać zabieg na większym obszarze lub na dwóch obszarach jednocześnie.

Pierwsze efekty zabiegu widać już po miesiącu, jednak ostateczny efekt uzyskamy po 3 miesiącach od pierwszego zabiegu.

Wskazania

Redukcja tkanki tłuszczowej w problematycznych obszarach, które oporne są na dietę i aktywność fizyczną.

Obszary zabiegowe:

Dlaczego kriolipoliza?

Ponieważ zabieg nie niesie ryzyka zniszczenia innych tkanek poza tłuszczową - w przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem innych metod oddziaływania na komórki tłuszczowe, takich jak laser czy liposukcja. Po zabiegu kriolipolizy możemy powrócić do normalnego trybu życia, nie jest konieczny wówczas długi okres rekonwalescencji. Zabieg na tej samej części ciała można powtórzyć po upływie czterech tygodni.

W celu wzmocnienia efektu pomniejszenia objętości zamrażanych partii ciała zalecamy uzupełnienie zabiegu kriolipolizy serią drenaży oraz masaży.

Czego oczekiwać po zabiegach kriolipolizy?

Czas zabiegu

Jakie są odczucia podczas zabiegu?

Zabieg jest bezbolesny, może powodować:

Pod koniec sesji zabiegowej obszar wessany do głowicy zaczerwieni się, może spuchnąć oraz ulec utracie czucia. Po 1-2 godzinach objawy znikają.

Jakie są objawy po zabiegu?

Pacjent może powrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Zabiegi kriolipolizy, które wykonywane są w Instytucie Piękna Diamond w Jedlni Letnisko każdorazowo są poprzedzone konsultacjami z pomiarami. Wówczas podejmowana jest decyzja odnośnie miejsc, w których chcemy przeprowadzić zabieg w celu zredukowania tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Podczas zabiegu, głowicę aparatu przykłada się miejscowo do ciała po uprzednim nałożeniu specjalnego filtra, który chroni przed nadmiernym schłodzeniem tkanek. Głowica utrzymuje się na ciele dzięki działaniu ciśnienia ujemnego. Większość klientów odczuwa najpierw chłód, a następnie ciepło i drętwienie. Zabieg na jedną partię ciała trwa około godziny. Proces zamrożenia jest cały czas monitorowany dzięki wbudowanym w głowicę czujnikom. Komórki tłuszczowe są stopniowo eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje. Ostatecznie tkanki ulegają bezpowrotnemu niszczeniu, co oznacza, że w tym miejscu już się nie odtworzą (jedynie te, które przetrwały mogą zwiększać swoją objętość). Efektem zabiegu jest zmniejszenie skłonności do zalegania fałdek tłuszczu w miejscu problemu, w którym przyłożono głowicę.

Co bardzo istotne podczas zabiegu kriolipolizy nie ma ryzyka zamrożenia, ponieważ w trakcie zabiegu głowica jest odpinana i sprawdzana jest reakcja skóry po 10 i po 40 minutach.

Zabieg ten może być stosowany profilaktycznie przed planowaną ciąża, aby podczas ciąży w miejscach problematycznych tkanka tłuszczowa się nie odkładała.

Dzięki najnowocześniejszemu rozwiązaniu w aparaturze CoaX Med w Instytucie Piękna Diamond istnieje możliwość zastosowania podczas zabiegu dwóch głowic jednocześnie - oznacza to, że dwa przyłożenia na dwa różne miejsca mogą być dokonane w jednym czasie, podczas jednej sesji zabiegowej.

Czym wspomóc efekty zabiegu kriolipolizy?

W celu wzmocnienia i utrwalenia efektu zabiegu trwałego zamrażania tkanki tłuszczowej, zalecamy naszym klientom połączenie zabiegu z serią masaży. Wskazane jest wykonanie drenażu, który stymuluje proces wydalania obumarłych komórek tłuszczowych z organizmu.

Masaże pomagają ujędrnić tkankę w miejscu poddanym kriolipolizie, działają regeneracyjnie na mięśnie i skórę i przywracają jej sprężystość.

By ułatwić Państwu wybór odpowiednich zabiegów stworzyliśmy korzystne pakiety, które poza kriolipolizą łączą różne rodzaje zabiegów wspierających proces modelowania sylwetki. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem zabiegów kriolipolizy oraz dostępnymi w Instytucie Piękna Diamond pakietami GOLD, SILVER i MINI.

Wsparcie dietą:

Bardzo istotne jest, aby na kilka przed zabiegiem nawadniać organizm poprzez wypijanie kilku szklanek wody dziennie więcej niż to miało miejsce dotychczas. Wpłynie to korzystnie na efektywność zabiegu, bowiem rozpuszczona w wodzie tkanka tłuszczowa spala się szybciej. Warto się zastosować do tej rady, by w pełni cieszyć się z rezultatów kriolipolizy.

Zabieg kriolipolizy, czyli rozpadu tkanki tłuszczowej może obciążyć pracę wątroby, dlatego też zaleca się, aby na około dwa tygodnie po zabiegu nie spożywać alkoholu i zastosować dietę lekkostrawną.

Skutki uboczne:

Na skutek działania podciśnienia i niskiej temperatury do 10 stopni C, można zaobserwować:

Bezpieczeństwo zabiegu:

Z uwagi na to, że do komory głowicy zasysana jest jedynie skóra i tkanka tłuszczowa, nie istnieje ryzyko przeziębienia organów wewnętrznych.

Przeciwwskazania:

Ceny kriolipolizy:
 
   
   1 przyłożenie     300,00 zł
   2 przyłożenia     500,00 zł
facebook