Zapisy online

LASEROWE FOTOODMŁADZANIE CPL

Co to jest ?

Fotoodmładzanie pozwala na znaczące zmniejszenie się oznak starzenia przy pomocy kalibrowanego źródła światła pulsacyjnego (CPL). Dzięki zastosowaniu lasera CPL Xlase skóra regeneruje się w szybkim tempie nie wykluczając nas z życia codziennego czyli nie ma po nim okresu rekonwalescencji. Laser umożliwia dotarcie do głębokich warstw skóry i poprzez nagrzanie pobudza produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za gęstość, i elastyczność. To bezpieczna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów.        

Dla kogo?

Dla osób chcących nadać swojej skórze promienny wygląd, z pierwszymi oznakami fotostarzenia, z drobnymi zmarszczkami i płytkimi przebarwieniami, chcących odmłodzić się, poprawić owal twarzy, poprawić koloryt skóry, również dla osób z rozszerzonymi naczynkami, z trądzikiem różowatym.

Na czym polega zabieg?

 Przed przystąpieniem do zabiegu na oczy przyklejane są specjalne jednorazowe okulary w celu ochrony wzroku. Następnie nakładany jest żel o właściwościach chłodzących i zmniejszających obrzęk twarzy po czym przy pomocy specjalnej głowicy zaopatrzonej w filtr, aplikuje się skórze serię naświetlań. Na koniec nakładany jest specjalny krem regenerujący oraz krem zawierający filtr UV. Zabieg trwa ok 45 - 60min.

Jak wyglądamy po zabiegu?

Zaraz po zabiegu skóra czasem może być lekko zarumieniona i wrażliwa, taka reakcja jest normalna i mija do kilku godzin po zabiegu. W zależności od intensywności zabiegu makijaż możemy nałożyć zaraz po lub po kilku godzinach. Po zabiegu możliwe jest również lekkie przesuszenie skóry, dlatego też sugerujemy by międzyczasie skórę głęboko nawilżać innymi zabiegami. Terapie łączone dają najlepsze efekty.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 

Po odbytym zabiegu należy pamiętać o zaleceniach kosmetologa i stale ich przestrzegać.

Do najważniejszych należą:

 

Możliwe reakcje po zabiegu:

- pieczenie, swędzenie i napięcie skóry – nawilżać , w przypadku bardzo intensywnego pieczenia można łagodzić smarując miejsce zabiegowe maścią typu alantan, solcoseryl, tribiotic, można schładzać okolicę zabiegową

- rumień, utrzymujący się do kilku dni po wykonanym zabiegu ( od 3 do 7 dni )

- wystąpienie opryszczki – polecane leki typu Heviran lub Hascovir Control

- stan podgorączkowy – można zastosować substancje przeciwgorączkowe

- strupki

 

W przypadku nie stosowania się do zaleceń kosmetologa, mogą wystąpić reakcje niepożądane, takie jak :

       ⁃              Reakcje alergiczne

       ⁃             Podrażnienia

       ⁃             Przebarwienia

       ⁃             Stany zapalne

       ⁃             Siniaki oraz krwiaki

       ⁃             Zakażenia

 

Efekty pojawiają się po kilku tygodniach. Dla długotrwałych i wyraźnych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów.            

 

Należy pamiętać, iż każdy organizm i jego reakcje to kwestia indywidualna. Ilość zabiegów oraz ich intensywność jest dobierana indywidualnie. Kolejna wizyta to nie tylko następny zabieg to także rozmowa oraz podejmowanie decyzji o dalszych krokach programu terapeutycznego.

 

 

facebook