Zapisy online

Osocze bogatopłytkowe

Nadchodzi taki moment w naszym dorosłym życiu, że każdy z nas marzy o tym, aby czas się dla nas zatrzymał. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu medycyny estetycznej to możliwe. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są stosowane w celu naturalnej regeneracji skóry i odmłodzenia. Osocze bogatopłytkowe cechuje zawartość licznych czynników wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, ponadto przyspieszają powstawanie nowych komórek naskórka. W efekcie następuje regeneracja skóry, poprawa jej napięcia, elastyczności, gęstości, natomiast zmarszczki i fałdy są wygładzone. Skóra jest lepiej ukrwiona i nawilżona, a przez to staje się wyraźnie młodsza, a twarz nabiera niepowtarzalnego blasku.

Podczas zabiegu pobierana jest krew własna pacjenta przy użyciu specjalnego zestawu do pobierania krwi bezpośrednio do charakterystycznych probówek, następnie wspomniane pojemniki z zawartością krwi umieszczane są w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z właściwą prędkością i czasie. W wyniku tej operacji płytki krwi zostają odseparowane od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciąga się przy pomocy strzykawki. Właściwie przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykiwany jest w skórę w wybrane partie z zastosowaniem mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, przy użyciu kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta.

Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbardziej bezpiecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej ze względu na 100% immunologiczną neutralność i biokompatybilność. Oznacza to, że zabieg ten nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, a jego wysoka skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji, które są odpowiedzialne za stymulację procesów naprawczych w skórze.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego tzw. plazmolifting stosuje się w przypadkach, gdy występują oznaki starzenia:

Szczególnie polecić go można pacjentom z chorobami alergicznymi lub osobom, które szukają naturalnych metod odmładzania.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znalazły swoje zastosowanie w:

Osoby młode, wymagają kilku zabiegów, żeby osiągnąć dobre efekty kliniczne. U osób dojrzałych zwykle zaleca się wykonanie większej liczby zabiegów. Osocze bogatopłytkowe jest alternatywą dla pacjentów, którzy chorują na ciężką alergię lub nie akceptują kwasu hialuronowego. Osocze bogatopłytkowe jako uzupełnienie po terapii laserowej przyśpiesza gojenie i powrót do codziennych obowiązków. Dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu, a nawet przeciwbakteryjnemu wywiera ochronny wpływ na naszą skórę. Czynniki wzrostu, które wchodzą w skład osocza i komórek krwi (przede wszystkim płytki krwi) pobudzają komórki skóry do regeneracji.

Zabieg jest przewidywalny i całkowicie bezpieczny przy zastosowaniu odpowiedniego zestawu i zasad aseptyki. Wielu pacjentów jest zadowolonych z uzyskanych efektów terapii. Jednak w niektórych sytuacjach nie powinien być stosowany.

Przeciwwskazaniem do podania osocza bogatopłytkowego są:

Osocze bogatopłytkowe to jeden z zabiegów przeciwstarzeniowych, do których pacjenci wracają najchętniej. Szybka rekonwalescencja i poprawa kondycji skóry powodują, że procesy starzenia zostają spowolnione a satysfakcja pacjenta jest na wysokim poziomie.

Po zabiegu widoczne są zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają po kilku minutach i są niewidoczne pod makijażem. Następnego dnia nie widać żadnych śladów po wykonaniu zabiegu.
 

Ceny:

1 zabieg  600 zł

3 zabiegi 1500 zł

 

facebook