Zapisy online

Laserowy nieablacyjny resurfacing skóry

To nieinwazyjna metoda na pozbycie się zmian skórnych z użyciem lasera stworzona z myślą o osobach dojrzałych, wyraźnymi zmarszczkami i bruzdami oraz zwiotczałą skórą.

Medycyna estetyczna skupia się na osiągnięciu swojego celu, jakim jest poprawa wyglądu starzejącej się skóry, likwidacja lub spłycenie zmarszczek, zapobieganie wiotkości skóry. Lasery CO2 i Er:YAG stały się filarami ablacyjnego resurfacingu skóry. Podczas zabiegów ablacyjnych naskórek jest w pełni usunięty przez działanie termiczne (ewentualnie chemiczne). W przeciwieństwie do ablacyjnych metod, laserowe rozwiązania nieablacyjne, jak oferuje platforma laserowa X-Lase, przynoszą zdecydowaną poprawę kondycji skóry bez konieczności uszkadzania naskórka. Wywołane przez laser uszkodzenia skóry właściwej skutkują gojeniem ran, stymulacją aktywności fibroblastów i poprawą kondycji włókien kolagenowych. Terapeuta zaleci serię od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

Zabiegi nieablacyjne umożliwiają bardzo szybki powrót do pełnej funkcjonalności. Naturalne procesy gojenia się ciała tworzą nową, zdrową tkankę, która wypełnia kolumny uszkodzone przez koagulację. Efektem końcowym jest zdrowsza, młodziej wyglądająca skóra. Zabieg nieablacyjnego resurfacingu służy redukcji i usuwania powierzchownych niedoskonałości skóry. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnie dobranej długości lasera i skierowany do osób, które borykają się z problemem blizn i rozstępów, a także pragnących zredukować zmarszczki. Świetnie sprawdza się u osób, które pragną pozbyć się charakterystycznych zmian wokół oczu, tzw. kurzych łapek.

Większość zabiegów nie trwa dłużej niż godzinę. W zależności od kondycji skóry oraz indywidualnych uwarunkowań zaleca się wykonanie serii 3 - 6 zabiegów, w odstępie od 2 do 3 tygodni, jednak pierwsze efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona. Ten stan utrzymuje się do kilku godzin. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji i już następnego dnia po resurfacingu można nałożyć makijaż i powrócić do codziennych czynności. Efekt zabiegu jest zauważalny już od 2 do 3 tygodni od jego wykonania. Całkowita wewnętrzna przebudowa skóry, a w związku z tym także dalsza poprawa wyglądu, może w zależności od indywidualnych cech potrwać od 1 do 6 miesięcy.

W przypadku laserowych zabiegów nieablacyjnych służących odmłodzeniu, nie dochodzi do usuwania tkanek – po skończonym zabiegu naskórek jest nienaruszony. Skóra poddana zabiegowi jest naświetlana i dochodzi do nagrzania głębszych warstw skóry właściwej w wyniku czego dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych.

Zabiegi nieablacyjne są bardzo popularne, głownie dlatego, że są bezpieczne i nie wymagają rekonwalescencji pacjenta .

Efekty zabiegu:

Zabieg laserowy jest bezpieczny, szybki, trwały i delikatny, przebiega w sposób komfortowy dla pacjenta, skóra regeneruje się w bardzo szybkim tempie a zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego+CPL 

Cena:

350 zł

facebook