Zapisy online

Kwasy medyczne

W zależności od problemu, z jakim zwracają się do nas nasi klienci, staramy się dobrać odpowiednią formę pielęgnacji skóry. Proponujemy zabiegi z użyciem kwasów medycznych Peel Mission. Szeroka gama produktów sprawia, że jesteśmy w stanie pomóc w przypadku wielu powszechnych dolegliwości.

Anti Age – działanie przeciwzmarszczkowe, odmładzające 

Bardzo mała cząsteczka kwasu glikolowego wyprodukowanego z soku trzciny cukrowej doskonale przenika przez skórę. Po zaaplikowaniu na skórę kwas glikolowy reaguje z górnymi warstwami naskórka pobudzając właściwości wiążące lipidów, które utrzymują martwe komórki naskórka razem. Dzięki temu działaniu warstwa zrogowaciała naskórka złuszcza się, ukazując żywą skórę. Głównym zadaniem kwasu glikolowego jest odmłodzenie i poprawa wyglądu skóry. 

Zabiegi kwasami z linii Anti Age wpływają na:

TCA – terapia przeciw przebawieniom i bliznom

Kwas trójchlorooctowy (TCA) to pochodna kwasu octowego. W zależności od potrzeb można wykonać zabiegi bardziej powierzchowne bądź działające na głębsze partie skóry. Procedura peelingu TCA Peel Mission polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Pacjent odczuwa zazwyczaj kilkuminutowe pieczenie i uczucie dyskomfortu, które znika w ciągu 2-3 minut. 

Po zabiegu skóra zwykle staje się ciemniejsza, jest bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową świeżą warstwę. Bardzo istotny jest fakt, iż po zabiegu mogą wystąpić strupy czy nawet krwawienie. W trakcie procesu odnowy naskórka, pacjent może również odczuwać ból. 

U większości pacjentów celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, należy wykonać od 4 do 8 zabiegów w odstępie co 2-4 tygodnie. Program złuszczania musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Kwas trójchlorooctowy jest najsilniejszym kwasem organicznym.
Peeling TCA możne być stosowany właściwie na wszystkie partie ciała, zwłaszcza na twarz, szyję, dekolt, plecy, ramiona, przedramiona, dłonie i nogi. 

Wskazania do peelingu TCA:

Anti Acne – terapia przeciwtrądzikowa

Linia Anti Acne bazuje na aktywnej substancji, jaką jest pochodna kwasu salicylowego.
Dzięki swoim właściwościom cząsteczki kwasu salicylowego przenikają w głąb skóry sięgając mieszków włosowych. Peel Mission Anti Acne zapobiega powstawaniu wyprysków i wpływa na oczyszczenie porów. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym likwiduje bakterie acne odpowiedzialne za powstawanie trądziku. 
Peeling Anti Acne działa złuszczająco na skórę. Klient może odczuwać podczas zabiegu charakterystyczne szczypanie skóry. Podczas cyklu zabiegów mogą wystąpić zaczerwienienia, podrażnienia skóry. Złuszczającego się naskórka nie można zrywać, aby regeneracja skóry nastąpiła bez blizn. Pomiędzy zabiegami należy używać preparatów nawilżających. 

Zabiegi Peel Mision linii Anti Acne wpływają na:

Anti Comedo – terapia przeciw zaskórnikom

Kwas pirogronowy zależnie od stężenia oraz czasu ekspozycji może oddziaływać na poziomie naskórka oraz na powierzchownej części skóry właściwej. Kiedy zostaje zastosowany w większym stężeniu i pozostawiony na dłuższy okres czasu dochodzi do przenikania na poziomie powierzchownej warstwy skóry właściwej. Na poziomie naskórka kwas pirogronowy działa przeciw zaskórnikowo, działa antybakteryjnie, dodatkowo poprawia koloryt skóry i rozjaśnia, zmniejszając przy tym grubość warstwy rogowej. Na poziomie skóry właściwej pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. 

Kwas pirogronowy działa antybakteryjnie, znacznie obniża pH skóry dzięki czemu pomaga leczyć trądzik i zanieczyszczenia, ponadto hamuje nadmiar wydzielania sebum. Zmniejsza przyleganie komórek naskórka, rozluźnia ich połączenia, dzięki czemu warstwa rogowa jest cieńsza, a skóra jest jak nowa. 

Wskazania do zabiegu peelingu pirogronowego:

AZA Peel – peeling dla cery naczynkowej i wrażliwej

Dla osób ze skórą problematyczną z trądzikiem, skłonną do rumienia, skórą atopową, z łuszczycą, oraz z tendencją do zapalenia mieszków włosowych. 

Linia AZA Peel wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych i beztlenowych, przy tym działa przeciwzapalne powstrzymując wolne rodniki. Zapobiega rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Przeciwdziała powstawaniu zaskórników. uniemożliwia powstawanie przebarwień hamując tyrozynazę ponadto blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów. 

Działanie AZA Peel:

Wskazania do zabiegu:

Skin Revital – działanie w kierunku biorewitalizacji skóry

Linia skin revital bazuje na składniku aktywnym, jakim jest kwas migdałowy. Peeling Skin Revital przeznaczony jest do stosowania w lecie, jako alternatywa do zabiegów serii Anti Age, Anti Acne, Lightening. 

Linia Skin Revital posiada następujące działanie:

Vitamin C Peel – odnowa skóry

To nowoczesna kompozycja dwóch składników, kwasów askorbinowego i laktobionowego. Polecana głownie dla osób palących, u których zaobserwowano obecności poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych oraz jako kuracja wspomagająca po kąpielach słonecznych.
Witamina C wpływa na lepsze ukrwienie skóry, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę, poprawia na jej jędrność i elastyczność, wpływa na spłycenie zmarszczek. 

Dodatkowo witamina C:

Wskazania do zabiegu:

Lightening – terapia przeciwko przebarwieniom skóry

Linia Lightening bazuje na aktywnej substancji jaką jest kwas mlekowy.
Kwas mlekowy jest naturalnym składnikiem i syntetyzowany jest w laboratoriach w wyniku fermentacji cukru przez bakterie Lactobacillus. 

Zabiegi Peel Mission linii Lightening wpływają na:

Peelingi linii Lightening można stosować jako uzupełnienie do terapii przeciwtrądzikowej serią Anti Acne bowiem:

Lacto Peel – peeling chemiczny do cery wymagającej z kwasem laktobionowym

Kwas laktobionowy to nowa generacja kwasów. Jest otrzymywany z naturalnie występującej laktozy. Kwas laktobionowy posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, a dodatkowo wykazuje łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry.

W odróżnieniu od tradycyjnych kwasów działa łagodząco i przeciwzapalnie. Podczas aplikacji peelingów Lacto Peel nie występują typowe dla innych hydroksykwasów objawy takie jak zaczerwienienie, świąd oraz pieczenie. Dodatkowym plusem są silne właściwości łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne i regenerujące, a także wzmacniające barierę skóry. 

Dzięki powyższym właściwościom znajduje on zastosowanie w pielęgnacji następujących problemów ze skórą:

Olbrzymią zaletą preparatów opartych na działaniu kwasu laktobionowego jest możliwość ich stosowania podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami, dzięki czemu zmniejszają się skutki uboczne działania leków. Kwas laktobionowy dzięki swojej budowie nie wykazuje działania fototoksycznego, może być więc stosowany przez cały rok, również latem. Ze względu na swoje właściwości pełni ważną rolę w pielęgnacji skóry zniszczonej słońcem i w zapobieganiu starzenia się skóry. 

Ferul Peel

Kwas ferulowy jest organicznym związek chemiczny i pochodną kwasu cynamonowego, jest izolowany z roślin głównie liściastych, z nasion i kory drzew iglastych, z ziaren pszenicy, ryżu, kukurydzy czy żyta. 

Główną zaletą kwasu ferulowego są jego silne właściwości przeciwutleniające i dezaktywujące rodniki, m.in. reaktywne formy tlenu. Dzięki temu redukuje tzw. stres oksydacyjny i tworzenie dimerów tymidynowych. To są procesy, które leżą u podłoża przyspieszonego starzenia się skóry. 

Kwas ferulowy w produktach Ferul Peel stosowany regularnie w zabiegach co 7-14 dni zapobiega starzeniu się skóry. Są to zabiegi profilaktyczne. Bezpośrednio po zabiegu jest widoczne wygładzenie i nawilżenie skóry. 

Główne zalety Ferul Peel:

Mat Ferul – linia peelingów z kwasem ferulowym

Kwas ferulowy to organiczny związek chemiczny, jest pochodną kwasu cynamonowego. 
Kwas ferulowy jest izolowany głównie z roślin liściastych, z nasion i kory drzew iglastych, z ziaren ryżu, kukurydzy, pszenicy lub żyta. 

Główną zaletą kwasu ferulowego są jego silne właściwości przeciwutleniające i dezaktywujące rodniki. Dzięki temu redukuje tzw. stres oksydacyjny i tworzenie dimerów tymidynowych. Są to procesy, które leżą u podłoża przyspieszonego starzenia się skóry. 

Mat Ferul to produkt oparty o kwas ferulowy powoduje matowienie skóry. Jest to produkt, który polecamy  osobom borykającym się ze świecącą się skórą spowodowaną nadmiernym wydzielaniem sebum.

Cena:

150 – 350 zł

facebook