Zapisy online

Laserowe usuwanie tatuażu

Platforma laserowa Xlase Plus umożliwia pozbycie się każdego rodzaju tatuażu (profesjonalne oraz nieprofesjonalne, makijaż permanentny a także powstałe w wyniku zabrudzenia podczas wypadku czy zranienia) w min 90%. Aby usunąć tatuaż należy poddać się serii zabiegów, po każdym kolejnym zabiegu tatuaż rozjaśnia się.

W Instytucie Piękna Diamond w celu usunięcia tatuażu stosujemy laser Xlase Plus Nd:YAG Q-switch który odpowiada najnowszym standardom oraz minimalizuje ryzyko powstania blizn czy powikłań. Zabieg nie jest bolesny (bardziej bolesne jest wykonanie tatuażu) w związku z tym znieczulenie miejscowe jest zbędne.

Strzały lasera skutkują delikatnymi powierzchownymi uszkodzeniami naskórka, które goją się bardzo szybko. drobne strupki powstałe w wyniku zabiegu po kilku dniach odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek, należy te miejsca chronić przed działaniem słońca (używając kremu z wysokim filtrem). Zrywania strupków i ewentualna infekcja stanowią jedyne ryzyko powstawania blizn. Niemal po każdym zabiegu usuwania tatuażu mogą wystąpić tymczasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu działania lasera. W większości przypadków zanikają one w czasie od 1 do 3 lat po zabiegu. W nielicznych przypadkach może dojść do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, prawie niewidoczne i zwykle przez pacjentów akceptowane.

Zdarza się, iż niektóre pigmenty reagują na światło lasera zmianą barwy, albo powodują reakcje alergiczne. Większość skutków ubocznych wykluczana jest podczas próby laserowej, którą poprzedza zabieg. Osoby o bardzo ciemnym kolorze skóry oraz czarnoskórzy nie powinni poddawać się tego typu zabiegom. Odradza się usuwanie tatuaży o dużej powierzchni, np. umiejscowione na całych plecach.

Kwalifikacją do zabiegu jest konsultacją z próbą laserową. Usuwanie tatuaży podczas jednego zabiegu nie jest możliwe. Liczba koniecznych zabiegów uzależniona jest od intensywności koloru lub ilości występujących kolorów, wielkości, gęstości barwnika, jego głębokości oraz indywidualnej reakcji na laser. Dla przykładu tatuaże amatorskie zwykle wymagają do całkowitego względnie 90%-owego usunięcia 3-6 zabiegów, natomiast tatuaże profesjonalne, które zazwyczaj cechuje znaczna gęstość i silne pigmenty potrzebują co najmniej 4 zabiegów. Pomiędzy zabiegami zaleca się minimum 7-8 tygodniową przerwę. Zabieg trwa w zależności od rozmiaru od 5-30 minut. Po zabiegu tworzy się delikatny strupek, który w celu uniknięcia infekcji należy smarować maścią dezynfekująca i w żadnym przypadku nie należy próbować go zrywać (grozi to powstaniem blizny). Po odpadnięciu strupka ukażą się części blednącego stopniowo tatuażu. Miejsce zabiegu będzie zaczerwienione.

Koszt pojedynczego zabiegu ustalany jest indywidualnie podczas konsultacji i zależy przede wszystkim od wielkości tatuażu. Dla przykładu orientacyjny koszt jednego zabiegu dla tatuażu wielkości 5×5 cm wyniesie 350 zł. Dla tatuaży większych koszt będzie odpowiednio większy. W przypadku konieczności wykonania więcej niż 4 zabiegi udzielamy 50% zniżki na piąty i każdy kolejny zabieg.

Ze względu na różne czynniki nie można przewidzieć jaka liczba zabiegów okaże się skuteczna.

Koloryt skóry wyrównuje się samoistnie w czasie od 1 roku do 2 lat po zabiegach.

Ceny:

 małe (1zabieg)   200,00 zł
 średnie (1zabieg)   400,00 zł
 duże (1zabieg)   700,00 zł
 wycena indywidualna w większości przypadków  
facebook